Safari porojen maailmassa

1 h
30 min
Alkaen 83.00€
Koe porojen maailmaan aidolla porotilalla 1,5 km rekiajelulla ja vierailemalla satojen porojen keskellä. Tutustu tilan käsityöpajaan ja myymälään.

Kesto 1,5 h. Hinta 83 €/hlö, 52 €/lapsi 2–12 v. Tämä elämys on tarjolla ma-la klo 10.15 ja 14 alkaen ajalla 18.11.2026-3.4.2027 lumitilanteen mukaan.

Tämä elämys on varattavissa viimeistään 2 h ennen alkamisaikaa!

Varaa nyt

 
Tämä elämys on osa Ruka-Kuusamon talven viikko-ohjelmaa

Talven viikko-ohjelmasta löytyy tekemistä jokaiselle lomapäivälle. Varaukset edellispäivänä klo 16 mennessä suoraan palveluntuottajille, ellei toisin ole mainittu. Huomioithan, että lunta vaativat ohjelmat järjestetään ainoastaan lumitilanteen salliessa.

Lumikenkäilijät Riisitunturilla, kuvaaja: Harri Tarvainen
Tunnista STF-merkin saaneet yritykset

Oheisesta merkistä löydät helposti Sustainable Travel Finland -merkin saaneet yritykset ja niiden tarjoamat palvelut. STF-ohjelmassa yritys osoittaa huomioivansa toimintansa ekologiset, taloudelliset ja sosiokulttuuriset vaikutukset.

Sustainable Travel Finland -merkki
Päivät
18.11.2026 - 03.04.2027
Aika
09:00 - 15:30
Järjestäjä
Kujalan Porotila
Myyjä
Ruka Info
Osoite

Kemijärventie 133
93800 Kuusamo
Suomi