Olet täällä

Ruka-Kuusamo Matkailu ry:n organisaatio

Ruka-Kuusamo Matkailu ry:n henkilöstön yhteystiedot

TITTELI HENKILÖ PUH E-MAIL
Toimitusjohtaja  Mats Lindfors 0400 747 356 mats.lindfors@rukakuusamo.fi
Hallintoassistentti Suvi Juntunen 040 5090 430 suvi.juntunen@rukakuusamo.fi
KV-myyntijohtaja  Kimmo Rautiainen 045 125 2800 kimmo.rautiainen@rukakuusamo.fi
Projektipäällikkö, Gateway to Kuusamo Lapland -hanke Tessa Kokkonen 040 845 0410 tessa.kokkonen@naturpolis.fi
Tapahtumatuottaja  Harri Niskanen 040 507 3155 harri.niskanen@rukakuusamo.fi
Tapahtumatuottaja  Jussi Saarinen 040 843 6023 jussi.saarinen@rukakuusamo.fi
Markkinointikoordinaattori  Sari Kumpuniemi 040 560 0067 sari.kumpuniemi@rukakuusamo.fi
Matkailuneuvojat, Ruka Info Anastasia Averina, Patrick Forsblom, Johanna Määttä 08 8600 250 info@ruka.fi

 

Ruka-Kuusamo Matkailu ry:n hallitus

Hallituksessa on 5-6 varsinaista jäsentä ja 1-2 varajäsentä.

VARSINAISET JÄSENET Yritys e-mail
Ville Aho, puheenjohtaja Rukakeskus Oy ville.aho@ruka.fi
Marko Säkkinen, varapuheenjohtaja Lomarengas Oy marko.sakkinen@lomarengas.fi
Hanna Karjalainen Ruka Safaris Oy hanna.karjalainen@rukasafaris.fi
Henrik Karvonen Koillismaan Osuuskauppa henrik.karvonen@sok.fi
Lea Riekki Cumulus Resorts Rukahovi/Restel Oy lea.riekki@restel.fi
Katja Vira Isokenkäisten Klubi Ay info@ikk.fi

 

VARAJÄSENET Yritys e-mail
Mikko Hiltula Holiday Club Kuusamon Tropiikki mikku.hiltula@holidayclub.fi
Jouko Manninen Kuusamon kaupunki jouko.manninen@kuusamo.fi

 

Ruka-Kuusamo Matkailu ry:n tiimit

Yhdistyksen käytännön toimintaa tukevat erilaiset tiimit, kuten kv- ja kotimaan markkinointitiimi ja infotiimi. Tiimit suorittavat hallituksen määrittelemät tehtävät budjetin mukaisesti. Tiimien toiminnasta ja kokoonpanosta saa lisätietoja hallintoassistentti Suvi Juntuselta.